LAZER MARKALAMA
12 Ocak 2020

ALÜMİNYUM METAL ETİKET NEDİR?

ALÜMİNYUM METAL ETİKET NEDİR?
Metal Etiketler ürünlerin tanıtımı, seri no, güç, imal tarihi vs. gibi açıklayıcı bilgileri içerir. Kullanım alanı çok geniş olup , her ebat, boyut ve kalınlıkta yüksek mikron eloksallı, yada asit indirmeli, hava koşulları ve dış etkenlere karşı çok dayanıklıdır. ürünlerin üzerine çift taraflı bant yada perçinle monte edilir. Makinaların rekabet gücünü önemli ölçüde etkilemektedir. İmalatçı firmaların bu etiket sistemini tercih etmesinin sebebi bu etiketin ürünün ömrü süresince yaşamasıdır. Etiketin üzerinde bulunan kodlamalar, harfler ve barkod sistemleri ürünün kimliğini aynı zamanda üretici firma bilgilerini belirgin ve kalıcı kılmaktadır..

Firma bilgileri, ürünlerin tanıtımı ve özellikleri, seri numaraları, imal yılı, vs. gibi açıklayıcı bilgileri tüketiciye iletmek amaçlı kullanılır. Kullanım alanı çok geniş olup farklı ebat, boyut ve kalınlıkta tercih edilebilir. Metal Etiketler de müşteri talebine ve malzeme türüne Aynı zamanda renk sınırlaması da yoktur. Çok daha canlı renklerin elde edilmesini sağlamaktadır. Farklı malzeme seçenekleri kullanılarak çok renkli baskı uygulanabilir. Çift taraflı bant veya perçin ile montaj yapılır. Mobilya firmaları, otomotiv firmaları gibi firmalar alüminyum etiketleri tercih ederken, makine sanayi, jeneratör üreticileri ve kapı firmaları bu etiketlerin paslanmaz çelikten olmasını tercih etmektedirler.

Tabi sadece alüminyum ve paslanmaz çelikten değil, çinko alüminyum, bakır ve magnezyum katılarak elde edilen zamak adında bir alaşım da metal etiket üretiminde kullanılabilmektedir.

Ankara Ostim Etiket Sanayi olarak, Ostim, İvedik Organize Sanayi, Sincan Organize Sanayi başta olmak üzere üreticilerin metal etiket ihtiyacının tamamını en son teknolojik makinalarımızla, tecrübeli ekibimizle hızlı ve ekonomik bir şekilde sorunsuz üreterek ürünlerinizin değerine değer katıyoruz. www.etiketciniz.com

Neden metal etiket tercih edilir?
•Isıya ve güneş ışınlarına karşı dirençli
•Montaj kolaylığı
•Tüm hava şartlarında kullanılabilir
•Seri Numarası, İmal yılı bilgilerin bulunması
•Etiket üzerine kullanıcı tarafından işlenilebilir
•Uzun ömürlüdür