Membran Switch – Tuş Takımı

membran-swıtch
Membran Switch – Tuş Takımı
Membran Switch – Tuş Takımı
Membran Switch – Tuş Takımı
Membran Switch – Tuş Takımı
Membran Switch – Tuş Takımı
membran-swıtch-2
ostim-leksan-lexan-etiket-7
Membran Switch – Tuş Takımı
ostim-leksan-lexan-etiket-9
ostim-leksan-lexan-etiket-8

MEMBRAN SWITCH - TUŞ TAKIMI

Ostim Leksan Etiket, Membran Switch, tuş Takımları İç ve dış mekanlara uygun olan bu etiket tipi, istenilen yere gofre (kabartma) uygulanarak butonların kolay kullanımının sağlaması ve 100 derece gibi sıcaklıklara dayanıklı olması sebebiyle yoğun olarak makina ve elektronik otomasyonlarında kullanılır otomotiv sektörü başta olmak üzere, medikal, makine, sanayi, elektrik ve elektronik sektöründe, makinelerin ön panellerinde kullanılan elektronik devreli tuş takımı panelleridir.

Elektronik devreleri kapatıp açmak için kullanılan anahtar çeşididir denilebilir. Kullanılan malzeme olarak (Pet) ,Polietilen tereftalat veya indiyum kalay oksit üzerine iletken boyayla (bakır, gümüş, grafit) serigrafi tekniğiyle basılan devrelerdir. Membran Switch Tuş Takımlarında kullanıcının komutlarını tuşlar yardımıyla elektronik cihazlara ileten yardımcı ara yüz proğramdır.

Tuş takımı düzeneğinin yapısı, tuş takımının ekran baskılı olduğu esnek membran yapıdır. Gümüş veya bakır iletken polimer mürekkepler, 1,25 mm (0,005 inç) polyester levhalara yazdırılır. Karşılıklı iki polyester devre katmanı, anahtar konumunda bir delik bulunan ince bir yapışkan/polyester çift taraflı bantla birleştirilir. Parmağınızla uyguladığınız basınçla, ön tuşlar devre katmanına basınç aktarır ve alt devre katmanına giden devreyi tamamlar. Dokunma hissinin tamamlandığını hissettiren dom adı verilen metal parça ile baskıyı polyester levhaya aktarır. Baskılı membran tuş takımı polyester levha ve katmanlı yapıştırıcı olduğundan esnektir. Membran elektronik devreler ince yapısından dolayı kendi kendini destekleyemediği için sert bir desteğe monte edilmelidir. Genelde alüminyum gibi düz bir metal plakaya yapıştırılır ve sabit durması sağlanır.

Baskı şeffaf pvc ile yapıştırıcı arasına uygulanır bu sayede dış etkenlerden zarar görme olasılığı yoktur. Bu yüzden rengi hiç bir zaman solmaz. Serigrafi tekniği ile gerçekleştirilir. Arma, işaret, logo, isim ve açıklama metni gibi yazıların yada resimler basılır.

Farklı boya kullanılarak arkadan verilen ışıkla geçirgenlik sağlar. Bu etiket cinsi özellikle makine, elektronik otomasyonlarında yaygın olarak kullanılır, istenilen yere arkasından ışık geçirdiği için ekran ve istenilen yere Gofre (kabartma) yapılarak tuşların kullanımı sağlanır. Bütün endüstriyel ölçü ve kontrol alanlarında kullanılır. (Sayıcı, Termostat, Devir hız ölçerler, Zaman röleleri, Sensör) 0,15 mm - 1,5 mm arası kalınlıklarında olan leksan, lazer ile kesilebilir özelliktedir.

Ankara Ostim Etiket Sanayi olarak, Ostim, İvedik Organize Sanayi, Sincan Organize Sanayi başta olmak üzere üreticilerin metal etiket ihtiyacının tamamını en son teknolojik makinalarımızla, tecrübeli ekibimizle hızlı ve ekonomik bir şekilde sorunsuz üreterek ürünlerinizin değerine değer katıyoruz.

Leksan Lexan Etiket – Membran Switch – Tuş Takımı makine ve elektronik otomasyonların da kullanılır. Kaliteli membran switch – tuş takımı için arayın.